Jacob & Co. en Victoria’s Secret pakken uit op Fashion Show

4.410 diamanten, een gele steen van 75,54 karaat en Kylie Jenner in de hoofdrol. Jacob & Co. en Victoria’s Secret maken van de Fantasy Bra 2026 een statement van pure overdaad. En eerlijk? In een tijd waarin vrouwelijke sensualiteit soms sneller kritiek dan applaus oogst, vinden wij het stiekem fijn dat glamour nog altijd mag schitteren.

50 miljoen dollar. Geen greintje bescheidenheid

Sommige merken willen vooral niemand tegen de haren instrijken. Jacob & Co. en Victoria’s Secret hebben duidelijk andere plannen. Voor de Victoria’s Secret Fashion Show 2026 creëren ze een Fantasy Bra met een geschatte waarde van maar liefst 50 miljoen dollar, gedragen door Kylie Jenner. Bescheiden? Geen seconde. Indrukwekkend? Absoluut.

Het pronkstuk telt 4.410 natuurlijke diamanten, samen goed voor 1.373,39 karaat. De absolute blikvanger is een Fancy Vivid Yellow-diamant van 75,54 karaat, een uitzonderlijke steen die het hele ontwerp domineert. Sinds 1996 is de Fantasy Bra een van de iconische blikvangers van Victoria’s Secret. Met deze nieuwe editie blaast het merk de traditie opnieuw leven in. En dat doet het niet met een voorzichtig juweeltje, maar met een creatie die evenveel om aandacht schreeuwt als een supercar op de Place Vendôme.

Jacob & Co. bewijst dat overdaad nog altijd werkt

Achter de glitter zit serieus vakmanschap. Het ontwerp bestaat uit 3.218 afzonderlijke componenten, vervaardigd in 18-karaats witgoud. Vijftien ambachtslieden werkten er samen meer dan 1.000 uur aan. Jacob & Co. liet zich inspireren door zijn Rare Touch-collectie, waarbij beweeglijke structuren de contouren van het lichaam volgen. Geen star harnas van edelmetaal dus, maar een constructie die zich zo soepel mogelijk rond het lichaam moet bewegen.

Naast de centrale gele diamant werden 91 grote witte diamanten geselecteerd, in verschillende slijpvormen, van ovaal en peer tot hart en marquise. De centrale steen kreeg een radiaire slijpvorm en de exclusieve Angel Cut van Jacob & Co., ontwikkeld ter gelegenheid van het veertigjarige bestaan van het juwelenhuis. Het doel? Elke beweging laten schitteren. Met een prijskaartje van 50 miljoen dollar is er weinig ruimte voor een matte entree.

In woke-tijden mag een vrouw blijkbaar weer gewoon verleiden

En dan het onderwerp waar we niet omheen willen draaien. We leven in een tijd waarin vrouwelijke schoonheid en sensualiteit soms onder een vergrootglas liggen. Een campagne met een aantrekkelijke vrouw? Voor je het weet, is er een maatschappelijk debat over de boodschap, de blik van de man of de vermeende verkeerde representatie.

Kijk maar naar de commotie rond de campagne met Sydney Sweeney, die in progressieve en feministische kringen op kritiek stuitte. Je hoeft het niet met elke reclamecampagne eens te zijn om je af te vragen wanneer we zo moeilijk zijn gaan doen over schoonheid en aantrekkingskracht. Natuurlijk mag reclame kritiek krijgen. En natuurlijk hoeft niet iedereen warm te lopen voor Victoria’s Secret. Maar moet elke viering van vrouwelijke vormen meteen een ideologische discussie worden? Wat ons betreft: absoluut niet.

Een vrouw mag haar lichaam omarmen, haar sensualiteit tonen en er fantastisch uitzien zonder dat daar een verantwoording bij hoort. Zelfvertrouwen is geen provocatie en een lingerieshow is geen parlementair debat.

Daarom vinden we het heerlijk dat Victoria’s Secret opnieuw voluit voor glamour kiest. Geen excuses, geen overdreven bescheidenheid en vooral geen behoefte om iedereen tevreden te stellen. Gewoon mode, diamanten en vrouwen die weten dat ze de aandacht trekken.

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door LILY ROWLAND (@lilyrowland1)

Tate McRae, Nicole Kidman en een show die wél spektakel levert

Ook muzikaal mocht het allemaal wat meer zijn. Wij genoten van het optreden van Tate McRae, die met haar performance een flinke dosis energie naar de show bracht. Zelfs Nicole Kidman leek onder de indruk.

Dat is precies wat een evenement als dit moet doen: entertainen, verrassen en af en toe de wenkbrauwen doen fronsen. Een Fashion Show hoeft geen brave presentatie van kledingstukken te zijn. Het mag een avond worden waar mode en popcultuur elkaar vinden en waar het spektakel gerust een tandje hoger mag.

Doutzen Kroes en Candice Swanepoel blijven OG’s

Ook Doutzen Kroes en Candice Swanepoel waren van de partij. En gelukkig maar. In een wereld die voortdurend nieuwe gezichten naar voren schuift, bewijzen deze OG’s dat uitstraling niet zomaar een trend is die na één seizoen verdwijnt.

Ze hebben de ervaring, de présence en die typische Victoria’s Secret-uitstraling die je niet uit een castingbriefing kunt halen. Hun aanwezigheid gaf de show precies dat vleugje nostalgie dat het merk nodig heeft, zonder dat het geheel een terugblik op vervlogen tijden werd.

Eén naam misten we helaas: Romee Strijd. Toegegeven, dat is een persoonlijke favoriet, maar we hadden haar er bijzonder graag bij gezien. Sommige modellen hebben nu eenmaal dat beetje extra.

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door Victoria’s Secret (@victoriassecret)

Meer diamanten, minder excuses

Met Kylie Jenner in de Fantasy Bra, Tate McRae op het podium en iconische modellen als Doutzen Kroes en Candice Swanepoel op de catwalk maakt Victoria’s Secret duidelijk waar het opnieuw naartoe wil: spektakel, herkenbaarheid en glamour die niet om toestemming vraagt.

Jacob & Co. levert daarvoor het perfecte pronkstuk. Een juweel van 50 miljoen dollar dat geen seconde probeert onopvallend te zijn. En misschien is dat wel de grootste luxe van allemaal: in een tijd waarin werkelijk alles een debat kan worden, gewoon opnieuw durven genieten van schoonheid, vakmanschap en een flinke dosis vrouwelijke sensualiteit. Meer diamanten, meer glamour en vooral wat minder excuses. Wij tekenen ervoor.

Foto’s: Jacob & Co

You May Also Like

MenStyle Road euh, Water Test: Suzuki Jimny (Amfibie)

Wat een helden toch… Zot, zotter, zotst. Dat krijg je als YouTubers en petrolheads ...

Chrissy Teigen doekt Twitter-account op na teveel negatieve commentaar

“This no longer serves me as positively as it serves me negatively, and I ...

Hosting door Fraai