Abarth blijft met verjaardagsedities gooien…hier is de 695 “70 Anniversario”

Onder het motto: ‘Je kan niet genoeg vieren’

Kunnen we nog volgen? Neen! Is dat een probleem? Ook neen! Hoe meer leuke karretjes er op deze planeet rondkarren, excuses Greta, zoveel te beter. En als dat dan ook nog eens heerlijk en leuk Italiaanse junkarretjes zijn, dan steken we niet één maar onze twee duimen op.

Zo vieren de Italianen bij Abarth hun zeventigste verjaardag na de ‘595 EsseEsse’ nu ook met een verjaardagseditie van de 695, de “70 Anniversario”, een gelimiteerde oplage van 1949,
het jaar waarin Abarth de originele 595 SS voorstelde, stuks dat inclusief btw 33.990 euro moet kosten.

En wat krijg je ervoor? Een groene lakkleur die “Monza 1958” genoemd wordt, een variabele achtervleugel, de “Spoiler ad Assetto Variabile”, die maar liefst 42 kilogram aan downforce genereert. Zo haalt het karretje met luidruchtige 1,4 liter turbomotor van 180 pk een topsnelheid van 225 km/u en sprint het van 0 naar 100 in 6,7 seconden.

Een hebbedingetje…en helemaal niet zo duur…

You May Also Like

MenStyle Road Test: Polestar 4

EV zonder achterruit is geen bestelwagen Alsof we daarop zaten te wachten, een elektrische ...

Vlaamse meiden gillen van genot in Tesla in ‘Ludicrous’-mode

Het hoeft niet altijd door jou in de slaapkamer te zijn… Het kan dus ...

Abarth 695 Tributo 131 Rally brengt de legende na 40 jaar terug tot leven

Jouw partner in crime op kleine bochtige al dan niet geasfalteerde wegen De Abarth ...