Sterke seizoensstart voor MSTC met de Mazda MX-5 in Belcar 2026
De kop is eraf voor het Belcar Endurance-seizoen 2026, en hoe. Tijdens het openingsweekend op Circuit Zolder liet MSTC meteen zien dat het opnieuw een hoofdrol wil spelen in de Club Challenge. Met een polepositie én een podiumplaats zette de Mazda MX-5 zijn intenties kracht bij.
Het decor: het jaarlijkse New Race Festival. De omstandigheden: typisch Belgisch grillig, met regen die van de race een ware survivaltocht maakte. Het resultaat: een overtuigende prestatie van het duo Alain De Jong en Robbe Janssens, die samen het maximale uit hun lichtgewicht roadster haalden.
Pole met statement
Dat MSTC niet stilzat tijdens de winter, werd meteen duidelijk in de kwalificaties. De geüpdatete Mazda MX-5 bleek scherper dan ooit. Janssens, regerend kampioen in de Lotus Eurocup, knalde naar een 1:48.3 en pakte daarmee overtuigend de pole in de klasse.
Een tijd die niet alleen vertrouwen gaf, maar ook een duidelijke waarschuwing was richting concurrentie.
Dit bericht op Instagram bekijken
Regen, risico en racecraft
De race zelf werd er één voor de liefhebbers. Natte omstandigheden, aquaplaning en constante strijd maakten het allesbehalve eenvoudig. De Jong opende sterk en bleef lange tijd in een intens gevecht verwikkeld met meerdere wagens uit dezelfde klasse.
Een code brown en een uit te wassen boxershort net voor de pitstop later (een schuiver door het spekgladde asfalt nvdr), bleef zonder grote gevolgen. Daarna nam Janssens over en hield het tempo strak, waardoor MSTC perfect gepositioneerd bleef voor een sterk slot. In de laatste stint bracht De Jong de wagen uiteindelijk als derde over de streep. Geen overwinning, maar wel een resultaat dat telt én perspectief biedt.
Meer dan alleen Belcar
MSTC kijkt intussen al verder vooruit. Voor de iconische 24 Uren van Zolder slaat het team de handen in elkaar met Team Longin, onder leiding van Belcar-icoon Bert Longin. Opvallend: een line-up met bekende namen uit de sport- en mediawereld. Ruben Van Gucht, Niels Albert en Toby Alderweireld bereiden zich momenteel al voor via een intensief trainingsprogramma. Of er daarnaast nog een tweede wagen met de vaste MSTC-rijders verschijnt? Die kans is reëel en zou het project alleen maar interessanter maken.
Ambities scherpstellen
Sterke start, slimme winterupdates en een duidelijke ambitie: MSTC zit opnieuw op schema. In een kampioenschap waar consistentie het verschil maakt, is een podium in zulke omstandigheden meer waard dan het op het eerste gezicht lijkt.
En met een high-profile project richting de 24 Uur van Zolder in de pijplijn, belooft 2026 een seizoen te worden waarin autosport en lifestyle opnieuw naadloos samenvloeien, precies zoals we het graag zien in MenStyle On Track.

















