Antwerp Business Boxing wordt groter dan ooit
Ondernemen en boksen hebben meer met elkaar gemeen dan je denkt. Incasseren, doorgaan wanneer het tegenzit en vooral niet opgeven. Dat is precies wat Antwerp Business Boxing opnieuw gaat bewijzen. Tijdens de tweede editie stappen maar liefst 66 ondernemers de ring in voor het goede doel.
Wie dacht dat ondernemers hun grootste gevechten alleen in de boardroom uitvechten, heeft duidelijk nog nooit van Antwerp Business Boxing gehoord. Na het succes van de eerste editie in 2025 wordt het evenement dit jaar flink opgeschaald. Maar liefst 66 Antwerpse ondernemers bereiden zich sinds juni zes maanden lang voor op twee grote gala-avonden in de Antwerpse Waagnatie, op 11 en 12 december. En dat betekent: maanden trainen, afzien en leren incasseren. Letterlijk.
Bekende gezichten in de ring
Naast een indrukwekkend aantal ondernemers doen er dit jaar ook enkele bekende namen mee. Zo kennen we Oona Noyen nog van The Real Housewives of Antwerp. Ook voormalig profvoetballer Gill Swerts trekt de bokshandschoenen aan. En dan is er nog dokter Joshua Van der Aa, die we kennen uit The Sky is the Limit. Genoeg bekende gezichten dus om het evenement niet alleen voor ondernemers interessant te maken.
De deelnemers worden gedurende zes maanden professioneel begeleid door toptrainers Jan Quaeyhaegens en gevechtsporticoon Carlos Schram. Het doel is duidelijk: ondernemers die normaal vooral bezig zijn met deals, bedrijven en cijfers klaarstomen voor een paar minuten in de ring.
Bijna dubbel zoveel deelnemers
Vorig jaar stonden 36 ondernemers in de ring. Dit jaar zijn dat er 66. Dat is bijna een verdubbeling. De belangstelling was dan ook groot: bijna 200 ondernemers schreven zich in, waarna een selectie volgde. Maar Antwerp Business Boxing draait uiteindelijk om meer dan sport. Doorzettingsvermogen, mentale weerbaarheid en solidariteit staan minstens zo centraal.
En daar zit misschien wel de mooiste link met ondernemen. Wie een bedrijf runt, weet dat succes zelden vanzelf komt. Je krijgt tegenslagen, moet incasseren en soms opnieuw beginnen. In de ring wordt dat allemaal net iets letterlijker.
Boksen voor HOPE
De volledige opbrengst van Antwerp Business Boxing gaat naar HOPE Benefiet, dat zich inzet voor uiteenlopende goede doelen en onder meer kankeronderzoek ondersteunt. Tijdens de eerste editie werd al €63.000 opgehaald. De organisatie hoopt daar dit jaar een stevige schep bovenop te doen.
Op 11 en 12 december draait het dus niet alleen om winnen. Het wordt vooral een weekend waarin ondernemers, supporters, vrienden en familie samenkomen voor een combinatie van sport, entertainment en een goed doel.
66 ondernemers. Twee gala-avonden. Eén ring. En vooral: heel wat blauwe plekken voor een goed doel. Wij zijn alvast benieuwd wie er na zes maanden trainen nog overeind staat.
Wil jij erbij zijn? Kaarten zijn HIER verkrijgbaar.






















