Als voetbal en haute horlogerie elkaar vinden: L’Epée 1839 maakt een klok van een voetbal

Voetbal en horloges hebben meer met elkaar gemeen dan je op het eerste gezicht zou denken. Alles draait om timing, precisie en het juiste moment. L’Epée 1839 brengt die twee werelden samen met The Football: een volledig mechanische voetbal die tegelijkertijd een bijzonder uurwerk is.

Wie zelf jarenlang op het veld heeft gestaan, weet dat tijd tijdens een wedstrijd relatief is. Negentig minuten kunnen voorbijvliegen, terwijl de laatste paar minuten met een voorsprong op het spel eindeloos lijken te duren. Precies dat fascinerende gegeven vormt de basis voor The Football.

L’Epée heeft de klassieke voetbalvorm op ware grootte vertaald naar een mechanische sculptuur. Achter het opengewerkte exoskelet schuilt een uurwerk dat uit maar liefst 882 componenten bestaat en een gangreserve van acht dagen heeft.

De bekende 32-panelenstructuur van de klassieke voetbal, 12 pentagons en 20 hexagons, vormt daarbij meer dan alleen het uiterlijk. De geometrie wordt onderdeel van de constructie. Door de open structuur zijn de tandwielen, het escapement en andere onderdelen van het mechaniek vanuit verschillende hoeken zichtbaar.

De uren en minuten verschijnen op twee gesatineerde, draaiende schijven die subtiel in het mechaniek zijn geïntegreerd. Opwinden en instellen gebeurt ouderwets met een speciale sleutel. En juist dat vinden we er zo goed aan. Geen scherm, geen batterij en geen overbodige poespas. Alleen mechaniek.

Een trofee voor voetballiefhebbers

The Football wordt geleverd op een houten voetstuk en oogt daardoor als een moderne, mechanische trofee. Een passend eerbetoon aan de sport én aan het vakmanschap achter een hoogwaardig mechanisch uurwerk.

L’Epée brengt het model uit in vier uitvoeringen, waaronder volledig goudkleurig, palladiumkleurig en twee two-tone varianten. Van iedere uitvoering worden slechts 99 exemplaren gemaakt. Voor ons is het vooral een mooie combinatie van twee passies: de liefde voor voetbal en de fascinatie voor mechanische horloges.

Oh ja, de prijzen? De Full Palladium-Plated, Two-Tone with Black Numerals komen op 35.000 euro exclusief BTW, de Full Gold-Plated, Two-Tone with Gold Numerals op 40.700 exclusief BTW.

You May Also Like

Richard Mille viert Le Mans Classic met exclusieve RM 30-01

Een racelegende voor je polsen en gelimiteerd tot slechts 150 stuks  In de wereld ...

Bell & Ross BR-X5 Blue Lum: De magie van blauw licht

Gedurfd en innovatief, de nieuwe BR-X5 Blue Lum is versierd met titanium en fotoluminescerende ...

Abarth en Breil lanceren samen exclusieve horloge

Gelimiteerd tot 999 stuks  Voor het tiende achtereenvolgende jaar hebben Abarth en Breil de ...

Hosting door Fraai