Aston Martin Valen: 850 pk, 345 km/u en vooral véél te veel auto voor de gemiddelde mens

Aston Martin heeft een nieuwe speeltje voor mensen die vinden dat een gewone V12 nog nét iets te braaf is. De Valen is de krachtigste Aston Martin met voorin geplaatste motor ooit en er worden er wereldwijd amper 150 gebouwd.

Er zijn auto’s waarmee je naar de supermarkt rijdt. Er zijn auto’s waarmee je op zondag een rondje gaat cruisen. En dan is er de Aston Martin Valen. Die laatste is vooral bedoeld voor mensen die vinden dat 850 pk een uitstekend uitgangspunt is voor een ontspannen ritje.

De nieuwste creatie van Q by Aston Martin, het bespoke atelier van het Britse merk, krijgt een 5,2-liter twin-turbo V12 met 850 pk en 1.000 Nm. Goed voor een sprint van 0 naar 100 km/u in 3,1 seconden en een elektronisch begrensde topsnelheid van 345 km/u. Voor alle duidelijkheid: dat is sneller dan wat de meeste mensen ooit met hun auto zullen rijden, zelfs als ze hun rijbewijs bijzonder creatief interpreteren.

110 kilo eraf

Aston Martin heeft niet alleen aan de motor gedraaid. De Valen werd tot 110 kilogram lichter dan het bestaande V12-platform, dankzij een flinke dosis carbon, aluminium, titanium en magnesium.

Met het optionele lichtgewichtpakket verdwijnen nog eens 16,9 kilogrammen, onder meer dankzij uit massief aluminium gefreesde onderdelen en titanium chassisbouten. Want blijkbaar kan zelfs een bout bij Aston Martin tegenwoordig op dieet.

Standaard staan er magnesium velgen onder de auto, met speciaal ontwikkelde Pirelli P Zero R-banden. Achter die wielen zitten carbon-keramische remmen van 410 mm vooraan en 360 mm achteraan.

V12 met een soundtrack

Een Aston Martin zonder indrukwekkend geluid zou ongeveer hetzelfde zijn als een cocktail zonder alcohol: technisch mogelijk, maar waarom zou je? Daarom kreeg de Valen een speciaal ontwikkeld titanium uitlaatsysteem met vier uitlaatpijpen. De bovenste exemplaren staan altijd open, terwijl de onderste afhankelijk van de rijmodus worden ingeschakeld.

En dan zijn er nog de rijmodi Sport, Sport+ en Track. Voor wie zich na het lezen van de brochure plots denkt dat hij Fernando Alonso is geworden.

Van agressief tot absurd mooi

Ook visueel heeft Aston Martin de brave jongen definitief thuisgelaten. De Valen krijgt een volledig uit carbon opgebouwde koets, scherp gesneden lijnen, brede heupen en een bijzonder agressieve neus. De showcar is uitgevoerd in Satin Andromeda Red, een kleur die volgens Aston Martin schakelt tussen rood, koper, goud en blauwe tinten. Alsof de auto nog niet genoeg aandacht trok.

Binnenin wordt het iets subtieler, maar daarom niet minder bijzonder. Klanten kunnen kiezen tussen onder meer Sports Plus-stoelen of lichte carbon kuipstoelen en hebben een bijna eindeloze hoeveelheid mogelijkheden voor leer, Alcantara, kleuren en afwerking.

Slechts 150 exemplaren

Zoals het een echte Q by Aston Martin-special betaamt, wordt de Valen bijzonder exclusief. Er komen wereldwijd slechts 150 exemplaren en de eerste leveringen staan gepland voor het tweede kwartaal van 2027. De prijs? Aston Martin houdt die voorlopig voor zich.

Maar laten we eerlijk zijn: als je naar een auto kijkt met 850 pk, een topsnelheid van 345 km/u en een productieaantal van 150 stuks, weet je eigenlijk al dat je portefeuille beter even niet meekijkt.

You May Also Like

Audi trekt het doek van de A6 Avant e-Tron Concept

Een elektrische RS6?  Als er één gezinswagen is waar we met heel veel plezier ...

Oldimer van de week (10): Willys MB

Bij Menstyle.be houden we van stijl met karakter en dat geldt net zo goed ...

Supreme neemt Ducati Streetfighter V4 S onder handen

Supreme, de onbetwiste koning van lucratieve crossbranding Supreme is een merk, oorspronkelijk uit New ...

Hosting door Fraai