MenStyle on Track: MSTC Racing viert titel in stijl

🏁 Kampioenenbal

Het seizoen zit erop, maar wat een afsluiter voor het MSTC Racing Team! Tijdens het slotweekend op Circuit Zolder knalde de Mazda MX-5, bestuurd door Alain De Jong en Tom Vanderheyden, opnieuw naar een podiumplek in de Belcar Club Challenge. En dat mocht gevierd worden — tot in de vroege uurtjes, uiteraard.

Na de 24 Uren van Zolder was de titel al binnen, maar dat weerhield het team van Jan Wouters er niet van om nog één keer alles te geven. Tijdens het American Festival werd meteen stevig aangezet, met het vizier gericht op de snelle BMW’s. Een klein misverstand bij de start zorgde helaas voor een drive-through penalty, maar de Mazda MX-5 vocht zich knap terug naar een derde plaats. Nog één keer bubbels, nog één keer een trofee, en vooral: een kampioenenjaar om trots op te zijn.

We hadden graag afgesloten met een nieuwe zege, maar met twee overwinningen, twee derde plaatsen en de titel mogen we absoluut niet klagen,” zegt een tevreden Alain De Jong. “Voor mij is het seizoen meer dan geslaagd.

Ook teamchef Jan Wouters kijkt tevreden terug:

We zijn dit project met ambitie gestart, met de hoop om vooraan mee te draaien. Dat is gelukt — én met de titel als bonus. Een dikke merci aan de piloten en het hele team om dit mee te realiseren!

Horizon naar 2026

Hoewel het seizoen 2025 officieel is afgesloten, kijkt MSTC Racing al vooruit. Wouters verklapt dat er plannen in de maak zijn om de MX-5 verder te ontwikkelen voor de volgende campagne:

We willen de wagen nog verfijnen in deze endurancespec, maar wachten eerst af wat de Belcar-organisatie beslist over de klasse-indeling. Zodra dat duidelijk is, trekken we het plan voor 2026 helemaal open.

Eén ding is zeker: MSTC Racing verdwijnt niet uit het Belcar-verhaal. Ook in 2026 zal de Mazda MX-5 weer van zich laten horen — en zien — op het circuit.

Blijf MenStyle.be volgen voor exclusieve updates, achter-de-schermen-verhalen en natuurlijk de eerste blik op de nieuwe livery van de kampioenenmachine en wie weet… klimt er wel een extra MenStyle-piloot aan boord?

You May Also Like

MenStyle Road Test: Lexus RZ 300e

stijlvolle stilte… met een adempauze aan de laadpaal Na onze allereerste Lexus-test ooit, de ...

De nieuwe AC Cobra GT Roadster is onderweg

En komt aan net voor de zomer… ideaal!  Oh wat kijken we uit naar ...

Adidas onthult FIFA World Cup 2026 Home Kit Collection

Met een duivels mooie Belgische touch Adidas heeft zijn nieuwe FIFA World Cup 2026™ ...

Hosting door Fraai