Hij heeft het kapsel, de stijl en het talent – en nu ook de headphone. David Beckham is het gezicht van Bowers & Wilkins’ en hun nieuwste hoofdtelefoon, dePx7 S3, past perfect in dat plaatje.
De man die voetbal sexy maakte en Armani-ondergoed aanvaardbaar voor mannen boven de 30, leent nu zijn iconische stijl aan een legendarische brand in geluidsbeleving, Bowers & Wilkins. Hun nieuwe Px7 S3 past daar dan ook perfect in het plaatje. Geen holle marketingpraat: deze draadloze over-ears klinken niet alleen geweldig, ze zijn gemaakt voor het moderne leven – thuis, op vakantie, op kantoor én onderweg.
Een stukje Britse klasse voor op je hoofd
Bowers & Wilkins (in de volksmond ook wel eens B&W) komt niet uit Silicon Valley maar uit Zuid-Engeland, waar het al sinds 1966 high-end audioproducten bouwt. Denk aan luidsprekers voor Abbey Road Studios. Ja, je hoort het goed, ’the Abbey Road’. Ze maken al decennia lang geluid dat je niet alleen hoort, maar voelt en datzelfde DNA zit nu ook in deze stijlvolle koptelefoon verpakt.
De Px7 S3 is hun nieuwste draadloze model, en je voelt aan alles dat het een premium product is. Hij is lichter dan zijn voorganger, voelt luxueuzer aan dan veel concurrenten, en ziet er uit alsof je ‘m bij een chique Britse Savile Row Tailor hebt besteld in plaats van een elektronicazaak… of tegenwoordig ook online.
Reisgenoot met klasse
Of je nu in economy naar Ibiza vliegt of in business naar New York, de Px7 S3 is gemaakt om mee te nemen. De koptelefoon weegt amper 300 gram, heeft een slanker profiel en komt met een compacte case die zelfs in je weekendtas past, met andere woorden geen uitvouwbare stress meer bij de gate.
Met 30 uur batterijduur mét noise cancelling aan hoef je je ook onderweg geen zorgen te maken over opladen. En als je toch snel power nodig hebt: 15 minuten aan de lader, of zowat de wachttijd bij de security op Zaventem tegenwoordig, geeft je weer 7 uur speeltijd.
En daar, op Zaventem was het de eerste keer dat we hem uit zijn stijlvolle compacte zwarte box namen. Helaas geen business richting New York maar een premium economy richting het broeierige Miami voor een 10-daagse trip met de MSC World America. Soit, helaas is dus het foute begin van de vorige zin.
Geluidskwaliteit on point
Oké, uiterlijk en reismogelijkheden zijn top. Maar hoe klinkt het? In één woord: indrukwekkend.
De Px7 S3 laat muziek leven. Denk aan volle baslijnen zonder dreun, kraakheldere vocalen, en details waarvan je niet wist dat ze in je favoriete nummer zaten. Of je nu naar Dimitri Vegas & Like Mike, Dua Lipa, The Beatles of Rammstein luistert (we oordelen niet), deze koptelefoon trekt je de track in alsof je op het podium staat. Wil je echt alles eruit halen? Sluit ‘m via USB-C aan en het geluid gaat nog een niveau omhoog.
Noise cancelling is super degelijk, al kunnen we niet ontkennen dat een concurrent als Bose (die we thuis ook hebben liggen) hier zeker niet in verlegenheid worden gebracht, misschien zelfs integendeel maar waar draait het bij een headphone om? Juist, muzikale prestaties en dat maakt alles meer dan ruimschoots goed. En versta ons zeker niet verkeerd, de noise cancelling is echt wel goed want tijdens het beluisteren van een of andere gedownloade podcast vielen we zowaar in slaap en dat is geen evidentie tijdens een meer dan negen uur durende vlucht.
Wat we wel misten ten opzichte van onze vorige Bowers & Wilkins, de PX, die we tijdens een perstrip in 2018 meegeritst kregen? Een simpele ‘Jack Kabel’-ingang. Ok, in het over-the-air en bluetooth-tijdperk van vandaag lijkt dit misschien overbodig maar weet dat je op de meeste langeafstandsvluchten nog steeds een Jack nodig hebt om je te connecteren met het scherm voor je. Neen, je wilt niet van die door de luchtvaartmaatschappij gegeven slechtzittende kleine plastieken oortjes waar je na één film al oorpijn hebt alsof je de dikste oorontsteking van je leven hebt gekregen. Dus, connecteren met het scherm? Onze oude PX to te rescue, die het trouwens met zijn gezegende leeftijd nog steeds voortreffelijk doet. Noem Bowers & Wilkins dus ook meteen duurzaam.
Slimme features, zonder touch drama
Vergeet vingervegen en onbedoelde pauzes. Bowers & Wilkins houdt het old-school met fysieke knoppen. Een verademing voor wie ooit per ongeluk Siri activeerde tijdens een Zoom-call. Multipoint-verbinding, LE Audio en zelfs toekomstgerichte spatial audio updates zitten ook in de mix. Dit is een koptelefoon die klaar is voor morgen.
David Beckham approved
Beckham als ambassadeur is geen toeval. Hij is het levende bewijs dat stijl en inhoud prima samen kunnen. Net als deze Px7 S3. En laten we eerlijk zijn: als het goed genoeg is voor Beckham, dan kunnen wij er ook mee op een terrasje in Miami, niet toevallig ook Becks thuisbasis tegenwoordig, of gewoon thuis aan onze eigen zwemvijver verschijnen.
Conclusie
De Bowers & Wilkins Px7 S3 is een stijlvolle, reisvriendelijke en indrukwekkend klinkende koptelefoon voor mannen die hun muziek serieus nemen – maar hun look ook. Hij klinkt als een high-end speaker in een maatpak, zit comfortabel tijdens lange vluchten en misstaat niet naast je weekendtas van leer. Een slimme investering voor wie evenveel waarde hecht aan geluid als aan stijl.
Prijskaartje? Rond de €429. Maar hé – je draagt geen goedkope sneakers bij een tailored suit, toch? Oh ja, bestellen? Dat kan gewoon HIER.