Mercedes AMG hoofdthema op jubileum van classic salon Ghent Collection Cars 2025
Van 14 tot en met 16 februari vindt in Flanders Expo de 35ste editie van Ghent Collection Cars plaats. Na een recordeditie in 2024, trekt de organisatie alle registers open voor deze jubileumeditie van de oldtimerbeurs. Op het programma: meer dan 165 standhouders, een speciale Valentijn night en twee exclusieve expo’s in het teken van ‘special guests’ Mercedes AMG en Lancia.
60 jaar geleden, in 1965, wonnen de 2 bezielers van AMG – Aufrecht en Melcher – maar liefst 10 races in het DTM kampioenschap met de eerste 300 SE motor die ze hadden ontwikkeld. Dit succes vormde de basis van de oprichting van hun bedrijf 2 jaar later. De organisatie pakt daarom uit met een bijzondere expositie van exclusieve modellen doorheen de rijke geschiedenis van het merk.
De terugkeer van Lancia in rally
Groot nieuws! Lancia, het succesvolste automerk ooit in de geschiedenis van het World Rally Championship, keert dit jaar terug naar de rallysport. Ghent Collection Cars brengt een ode aan de triomf van weleer met een expo van 6 historische wagens, waaronder de legendarische Stratos, 037 en enkele Delta’s, op de showstand in hal 3.
Dit jaar valt de openingsdag samen met Valentijn. Speciaal voor deze gelegenheid wordt er tijdens de avondopening live muziek en entertainment voorzien. Daarenboven biedt de organistor alle vrouwen gratis toegang aan. Een leuke date night verzekerd.
Bezoekers kunnen ook tal van andere standhouders ontdekken. Zo worden er meer dan 300 classic cars te koop aangeboden. Daarnaast vinden liefhebbers hier ook auto memorabilia, documentatie, kunst, kledij, onderdelen en zoveel meer.
Ghent Collection Cars vindt plaats van vrijdag 14 tot en met zondag 16 februari in beurshallen 3, 5 & 7 van Flanders Expo. Antwerp Collection Cars volgt van 14 tot 16 maart in Antwerp Expo.
Ontdek hieronder de aftermovie van Ghent Collection Cars 2024!
Foto’s: Ghent Collection Cars